OBIEKTYWNIE ŚLĄSKIE- PO RAZ DZIEWIĄTY!

konkursy, wydarzenia, wystawy

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, już IX edycja konkursu najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku – Obiektywnie śląskie.  Oto, co piszą o nim organizatorzy:
Tegoroczna edycja wystartuje dokładnie 2 lipca 2018 roku. Motywem przewodnim będzie hasło: ŚLĄSK: CODZIENNY/NIECODZIENNY. Temat zarówno bardzo pojemny, jak i wymagający dokładnego przemyślenia tego, co chce się zaprezentować. Mamy nadzieję, że ponownie wyłonimy barwne i interesujące prezentacje naszego regiony, a uczestnicy konkursu zaskoczą zarówno nas jak i jurorów nietuzinkowym podejściem do tematu.
Najlepsze prace tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych wybiorą tak znamienite osobowości świata kultury jak: Lech Majewski, Adam Sikora, Jacek Joostberens, Antoni Cygan oraz Joanna Wnuk Nazarowa.
Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: Fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, Fotokastem: maks. 2 min oraz Filmem również maks. 2 min. Termin przesyłania prac mija 15 września br. Nowością tej edycji będzie dodatkowo wybór przez jury najlepszego zdjęcia Obiektywnie śląskie 2018!
Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie konkursu: www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można oddawać głosy na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować w ten sposób o nagrodzie publiczności.
Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego finału, który jednocześnie jest wernisażem najlepszych prac danej edycji. Gala finałowa odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, w piątek 19 października.
Następnie wystawa najlepszych fotoreportaży konkursu będzie eksponowana w wielu atrakcyjnych miejscach regionu: NOSPR, Kino Kosmos, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego, katowicki dworzec PKP, atrium budynku Altus, Raciborskie Centrum Kultury. Jak zawsze integralną częścią wystawy jest tablica informująca o danej edycji wraz z logotypami wszystkich sponsorów oraz patronów projektu.

Dodaj komentarz