ŚLĄSKI PORTRET- OBIEKTYWNIE PO RAZ CZTERNASTY!

konkursy, wydarzenia, wystawy

Już po raz czternasty odbędzie się konkurs „Obiektywnie Śląskie”, któremu patronujemy niemal od początku. Oto, co piszą organizatorzy:

Zapraszamy serdecznie do udziału w XIV edycji konkursu fotograficzno-filmowego Obiektywnie śląskie. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: ŚLĄSKI PORTRET i można je zaprezentować w formie:

fotoreportażu ( od 3 do 7 zdjęć)
filmu (max 2 min)
fotokastu (max 2 min)

Tradycyjnie nie narzucamy interpretacji tematu, a jedynie nakreślamy obszary twórczych poszukiwań. Odnosząc się do znaczenia słowa portret: „wydobywać na światło dziennie”, „wyjawiać” i „pokazywać”, zachęcamy do wydobywania i portretowania śląskiej tradycji, kultury, historii, a także odkrywania współczesnego rysu oraz różnorodności regionu i osób z nim związanych.

Prace można przesyłać przez stronę konkursową: https://obiektywnieslaskie.pl/ od 1 lipca do 15 września 2023.

Laureatów tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych, wybierze wybitny skład jurorski: Tadeusz Rolke (jeden z najwybitniejszych fotografów w Polsce, prekursor fotografii reportażowej),Tomasz Sikora (fotograf, twórca plakatów i ilustracji, współpracownik europejskich i amerykańskich agencji reklamowych), Adam Sikora (reżyser, scenarzysta i operator filmowy, fotografik, malarz), Antoni Cygan (artysta malarz, były rektor ASP Katowice) oraz Jacek Joostberens (artysta grafik, scenograf, projektant) .

Natomiast internauci mogą głosować na swoje ulubione prace, klikając kciuk przy danym fotoreportażu, filmie czy fotokaście i w ten sposób współdecydować o nagrodzie publiczności: http://obiektywnieslaskie.pl/fotoreportaz/?oceniaj

Na laureatów czekają atrakcyjne NAGRODY:

Aparat bezlusterkowy marki FUJIFILM X-S20 wraz z obiektywem XC15-45mm
Drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON – model SC-P700
10 zabiegów w komorze hiperbarycznej w Specjalistycznej Klinice Medycyny Hiperbarycznej Baromedical w Katowicach
Nagrody rzeczowe o łącznej wartości 2000 PLN dla laureatów konkursu ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach
3 dniowe (2 noclegi) pobyty dla laureata i osoby towarzyszącej w jednej z leśniczówek ufundowane przez Regionalna Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach dla 5 laureatów konkursu.
Statyw z głowicą firmy Manfrotto (290 Xtra aluminiowy 3 sekcje) oraz trzy zestawy statywów z głowicą typu GorillaPod 3K ufundowane przez firmę FOTO7 z Gliwic
Nagroda finansowa w kwocie 700 PLN od firmy Demex/Szyb Maciej w Zabrzu
Vouchery na wydruki w Laboratorium Fotograficznym Fotosilesia
Podziemny Spływu Sztolnią w Kopalni Guido w Zabrzu – najdłuższy spływ pod ziemią w Polsce
Vouchery dla 5 laureatów na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Ignacy.
Vouchery na wydruk fotoksiążki w dowolnym rozmiarze w Empik.com

Najlepsze fotoreportaże zostaną zaprezentowane w formie wystawy, którą przygotują firmy: MgM z Katowic i Laboratorium Fotosilesia. Wernisaż będzie miał miejsce podczas gali finałowej w październiku w katowickim NOSPR-ze, następnie wystawa będzie eksponowana w innych prestiżowych i często odwiedzanych miejscach woj. śląskiego m.in. Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, na dworcu PKP w Katowicach, w kinie Kosmos, Szybie Maciej w Zabrzu czy w Raciborskim Centrum Kultury.