OBIEKTYWNIE ŚLĄSKIE PO RAZ CZWARTY

konkursy

Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „Śląsk, którego już nie ma – Śląsk, który będzie”. Uczestnicy mogą je zaprezentować w formie:

Fotoreportażu: składającego się z od 3-7 zdjęć lub/i

Filmu: maks. 2 minutowego, realizowanego kamerą profesjonalną, amatorską lub komórką.

W tym roku nie ma podziału na kategorie tematyczne ani wiekowe- jest jedno hasło przewodnie

W tym roku  jury konkursu zasiadają:

Lech Majewski (reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz), Adam Sikora (operator filmowy, reżyser, fotograf, malarz), Jacek Joostberens (grafik, dr hab. sztuki, adiunkt w katedrze w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz Marcin Meller (dziennikarz i publicysta). To oni wybiorą najlepsze prace tegorocznej edycji.

Tradycyjnie zostanie również przyznana nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż oraz film z najwyższą liczbą „kliknięć”.

Prace można nadsyłać do 15 września. Konkurs posiada swoją stronę internetową www.obiektywnieslaskie.pl, gdzie na bieżąco można śledzić napływające prace konkursowe, a także zobaczyć wszystkie fotoreportaże z poprzednich edycji.

Statystyka zeszłorocznej edycji: 337 fotoreportaży , 25 filmów= 2590 kliknięć na nagrodę publiczności –  219 499 odsłon  strony konkursu

Do wygrania są m.in.: wycieczki do Brukseli ufundowane przez europosła dra Marka Migalskiego, pobyty w leśniczówkach ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach, statyw Manfrotto, prenumeraty miesięcznika FOTO, obramowane prace dla laureatów konkursu, nagrody książkowe od firmy Empik i wiele innych. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w formie wystawy. Przewidziane są także 2 nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł.

 

I niespodzianka, portal gryfnie.com nasz patron medialny wybierze „najgryfnieszy” opis pracy (opis po śląsku), autorzy 2 najgryfniejszych opisów otrzymają nagrodę ufundowaną przez gryfnie.

A oto spot reklamowy….   http://www.youtube.com/watch?v=-CBrNhMe4r8

Dodaj komentarz