KONKURS !!!

konkursy

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku „Obiektywnie Śląskie”, który rozpoczął się 1 lipca 2015r.

Minione edycje konkursu wyłoniły niezwykle ciekawe i oryginalne prezentacje Śląska, zarówno tego tradycyjnego, z jego wartościami, dziedzictwem kulturowym, jak i Śląska ulegającego zmianom, inspirującego i nowoczesnego.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji  jest hasło: „W poszukiwaniu tożsamości”, którym chcemy nawiązać do historii regionu, historii rodzinnych, naszych korzeni – tego wszystkiego co nas ukształtowało, a także tego, co kształtuje nas obecnie, co świadczy o wyjątkowości i różnorodności województwa śląskiego.

Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu mogą posłużyć się :

Fotoreportażem: składającym się z od 3-7 zdjęć, lub/i Fotokastem oraz Filmem: maks. 2 minutowym.

Najlepsze prace tegorocznej edycji zostaną wybrane przez jurorów konkurs: Lecha Majewskiego (reżysera filmowego i teatralnego, pisarza, poetę i malarza), Adama Sikorę (operatora filmowego, reżysera, fotografa, malarza), Jacka Joostberensa (grafika, dr hab. sztuki, adiunkta w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz prof. Antoniego Cygana (rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach).

Tradycją konkursu jest, że przyznajemy również nagrodę publiczności, którą otrzyma fotoreportaż/fotokast lub film z najwyższą liczbą głosów – „kliknięć”.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajdą Państwo na stronie: http://obiektywnieslaskie.pl/

Do wygrania atrakcyjne nagrody: pieniężne i rzeczowe. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w formie wystawy.

CZAS TRWANIA KONKURSU: 1.07- 15.09 2015

FINAŁ: 18.10.2015

GRUPA ODBIORCÓW: MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

ORGANIZATOR: STOWARZYSZENIE PROJEKT ŚLĄSK

Koordynator projektu:

Anna Kokolus, Kokolus@projektslask.pl

Dodaj komentarz