o stowarzyszeniu

postacie

o nas

Jesteśmy grupą śląskich fotografów. Profesjonalistów i amatorów- ale zawsze miłośników „rysowania światłem”. Wśród nas są wybitni fotoreporterzy, nauczyciele fotografii jak i początkujący pasjonaci. W czasach, gdy dosłownie każdy robi zdjęcia- choćby telefonem- staramy się  doskonalić jednocześnie  przekazując  swoją wiedzę i doświadczenia. Robimy to, bo realizacja swoich pasji zawsze jest przyjemnością . Witamy Was na naszej nowej stronie…

bk

Bogdan Kułakowski

Członek Zarządu Stowarzyszenia Pozytyw. Fotoreporter z długoletnim doświadczeniem. Pracował m. in w tygodniku Panorama, Dziennik Zachodni. Obecnie pracuje jako wolny strzelec dla agencji fotograficznych oraz tygodników ogólnopolskich. Prowadzi szkolenia w zakresie fotografii dokumentalnej i fotoreportażu. Laureat licznych nagród, zdobywca wyróżnienia w konkursie World Press Photo. Autor zdjecia publikowanego w „100 najważniejszych zdjęciach świata”.

 

tz

Tomasz Zdulski

Prezes Stowarzyszenia Pozytyw. Robi zdjęcia właściwie od zawsze, choć z różnym natężeniem. Fotografię traktuje czysto hobbystycznie, raczej jako sposób widzenia świata, niż zarobkowania. Jego mottem jest: „Czasem focę, bo lubię”. Prezentował swoje zdjęcia na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Miłośnik kotów, lasu i dobrej kuchni.

 

Piotr Wojtowicz

Członek Zarządu Stowarzyszenia Pozytyw. Z fotografią związany od wielu lat, samouk, następnie absolwent szkoły fotograficznej POZYTYW. Miłośnik tradycyjnej fotografii czarno-białej. Kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych, pierwsze miejsce w konkursie Digital Camera Polska w kategorii “fotostylizacja”. Strona: www.fotowojtowicz.com

 

 

Marcin Liberski

Członek Zarządu Stowarzyszenia. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wydział filologiczny; Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy); Uniwersytetu Zielenogórskiego, wydział artystyczny.

Zawodowo zajmuje się fotografią komercyjną oraz pracuje jako nauczyciel fotografii w Technikum Fotograficznym w Katowicach.

 

Adam Stawowczyk

Absolwent Policealnego Studium Fotograficznego w Katowicach. Ma w swoim dorobku wykonywanie zdjęć do celów reklamowych i wydawniczych. Obecnie realizuje własne pomysły i projekty fotograficzne. Wykorzystuje techniki szlachetne, fotografię tradycyjną i cyfrową. Szczególnie interesuje go fotografia portretowa, krajobraz przemysłowy.

 

 

Witold Cichocki

Absolwent Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego, wydział artystyczny. Ekspert w dziedzinie tradycyjnych technik zdjęciowych, na co dzień zajmuje się fotografią czarno – białą i realizuje własne, autorskie projekty. Zawodowo pracuje jako nauczyciel fotografii w Technikum Fotograficznym w Katowicach.

 

 

Beata Król

Fotografię z nieokiełznaną pazernością zgłębia od kilku lat. Traktuje ją jako odskocznie i równocześnie napęd codzienności życia.
Fotografia to jej pasja, dająca możliwość tworzenia, kreowania i eksperymentowania. Wykształcona w zupełnie innym kierunku niż pracuje zawodowo i totalnie różnie od fotografii. Szaleje na motocyklu. Absolwentka kursu fotografii kreatywnej w Katowicach

 

 

Witold Trólka

Fotografuje od 2004 roku. Z wykształcenia socjolog, fotografia prasowa to część jego pracy zawodowej. Realizuje także własne projekty. Ulubiony temat to fotografia industrialna Górnego Śląska – klimat jego miast oraz tradycja. Szuka także odchodzącej już w przeszłość atmosfery prowincjonalnych i wiejskich miejscowości zarówno zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii, Rumunii oraz na Ukrainie.
Strona autorska: http://trolka.fotopozytywy.pl/ oraz http://www.witoldtrolka.blogspot.com

 

Karolina Kacperek

Amatorsko fotografuje od kilku lat, lecz swoją przygodę z fotografią ‚na poważnie’, dopiero zaczyna. Obecnie swą wiedzę zgłębia w Policealnym Studium Fotograficznym w Katowicach. Na co dzień studiuje fortepian i rozwija się towarzysko.

 

 

Anna Gozdek

Absolwentka Policealnego Studium Fotograficznego w Katowicach jak również Kursu Fotografii Kreatywnej. Fotografią zajmuje się hobbystycznie od kilku lat. Interesuje się głównie portretem, czasem krajobrazem. Kocha zwierzątka wszelkiej maści, ma trzy koty (liczba kotów w posiadaniu ulega zmianie co jakiś czas). Jej największe osiągnięcie to publikacja zdjęcia w albumie “Polska Jest Niezwykła” Wydawnictwa Demart

 

 

 

Anna Gładysz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydziału Tkaniny i Ubioru o specjalności projektowanie biżuterii. Fotografią pasjonuje się od dawna, fotografuje od niedawna. Kiedyś na pytanie „co zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę” bez zastanowienia odpowiedziała: aparat fotograficzny.

 

 

Zuzanna Sawińska

Studentka.  Interesuje się fotografią reportażową, nauką języków obcych, jazdą konną, literaturą, filmem, jazdą na deskorolce, turystyką górską. Fotografuje od połowy 2013 roku.

 

 

Natalia Loch

 Jestem fotografką – portrecistką od urodzenia mieszkającą w Zabrzu. Samouk. Głęboka emocja, stan wyciszenia, niedopowiedzenie, tajemnica, symbolika, historia oraz najistotniejsza – treść, bardziej lub mniej oczywista, schowana gdzieś w kadrze. Staram się, aby te wyrazy funkcjonowały w mojej fotografii. Lubię czarnobiel oraz paletę szarości. Często fotograficznie niełatwo jest dogonić swoje wyobrażenie, dlatego też to co rodzi się w głowie przekładam na fotografię sama (własnoręcznie wykonuję nakrycia głowy, zajmuję się makijażem, włosami oraz stylizacją).

 

Stanisław Jakubowski

Członek honorowy Stowarzyszenia. Wybitny śląski fotoreporter. Pierwszy polski zdobywca złotego medalu World Press Photo w dziedzinie reportażu. Laureat licznych polskich i międzynarodowych konkursów fotografii prasowej. Dokumentował m.in. akcję ratowniczą w kopalni „Gen. Zawadzki”, uratowanie Alojzego Piontka, pożar w rafinerii Czechowice-Dziedzice, pożar lasów w Rudach Raciborskich, pierwszy w Polsce przeszczep serca dokonany przez Zbigniewa Religę, strajki w roku 1980.

 

Karolina Pająk

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wydział filologiczny oraz policealnej szkoły Fotoedukacja. Fotografuje od czasów liceum. Wszystko zaczęło się od siemianowickich meczów hokeja, a skończyło na szerokopojętym reportażu i architekturze. Poza fotografią interesuje się technologią oraz motoryzacją.

Strona autorska: http://pajakkaroline.tumblr.com/


Alina Związek

Pochodzi z małej miejscowości koło Wieliczki. W wieku 5 lat dostałą od ojca pierwszy aparat i tak rozpoczęła swoją przygodę z fotografią. Od trzech lat mieszka na Śląsku, gdzie kształci się w tym kierunku. Interesuje się reporterką i dąży do tego, aby zająć się nią zawodowo. Pasjonują ją również film, literatura i grafika w których także próbuje swoich sił. Jednak- jak mówi- „nic nie pobije

fotografii, która jest mi zdecydowanie najbliższa”.

MAREK JANICKI

Legendarny autor zdjęć z pacyfikacji Kopalni Wujek z 16. 12.1981. Jego zdjęcia wstrząsnęły w stanie wojennym świadomością Polaków i były znane na całym świecie. Fotograf amator, członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 

Dodaj komentarz